Urlop na łące – jakie są uroki biwaków?

0 Comments


Lato to czas aktywności w plenerze. Piękna pogoda, kwitnące rośliny sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz. Spotkania z rodziną czy przyjaciółmi lepiej smakują na świeżym powietrzu. Jest to również okres wakacyjny. Dosyć sporo osób decyduje się o tej porze roku pola campingowe. Daje to możliwość obcowania z naturą i zażycia spokojnego życia. Jakie uroki niesie z sobą biwakowanie?

Dzikość i wolność – wakacje w plenerze

Z pełnym przekonaniem biwak, zwłaszcza w gronie najbliższych jest fantastyczną przygodą. W rzeczywistości gdzie większość spraw możemy zrobić kilkoma kliknięciami w telefonie, jest to swoisty powrót do przeszłości. Konieczność rozbicia namiotu czy przygotowania sobie posiłku w nieco surowych warunkach może być odmianą od wielkomiejskiego szumu.

Słuchanie kwilenia ptaków, obserwowanie bujających się drzew, kąpiele w jeziorze – to wszystko należycie kojarzy nam się z biwakiem. Egzemplifikacją miejsca, które idealnie nadaje się na tego rodzaju wyjazd może być mazurska Krutynia. Pole namiotowe Krutyń jest tam położone nad zbiornkiem wodnym, otoczone lasem. Wzorowe warunki do wyciszenia i podładowania baterii.

Wypad w stylu low-cost – biwak idealnym rozwiązaniem

Następną z zalet biwaków jest ich cena. Przeważnie jest ona o wiele mniejsza niż noclegi w hotelach. Pola campingowe często ulokowane są na uboczu – to również wpływa na koszty. Odwiedzając tego rodzaju ośrodki ponosimy koszty głównie za kilka metrów ziemii, na której możemy rozbić namiot lub zaparkować kampera.

W związku z tym taka wycieczka może być nie tylko gwarantem pozytywnych emocji, ale również może być rozwiązana niskim kosztem.

Odskocznia od wczasów all inclusive

Pola namiotowe oferują też często udogodnienia, które znamy z cywilizacji w której żyjemy. Jest tam opcja skorzystania z elektryczności czy dostępu do bieżącej wody. Jednak dalej jest to zupełnie przeciwny biegun do wczasów typu all inclusive.

Wszystko zależy oczywiście od naszych preferencji. Jeśli ktoś szuka odskoczni od miasta – pole namiotowe jest wspaniałą alternatywą dla zatłoczonych hoteli i wielkich kurortów turystycznych. Kiedy szukamy ciszy i spokoju dobrym miejscem jest wspomniana wyżej Krutynia.

Pole namiotowe w tych okolicach daje gościom nie tylko prywatność. Oferuje też szereg dodatkowych atrakcji takich jak kajaki lub możliwość interakcji ze zwierzętami.

Co więcej pola namiotowe dają często możliwość zaparkowania wozami kempingowymi. W niektórych miejscach można spotkać domki do wynajęcia – nie ma jednak co liczyć na pięciogwiazdkowy standard. Nie zmienia to faktu, że można tam znaleźć wszystkie podstawowe udogodnienia. Można się wtedy skupić na radości z czasu spędzanego z rodziną na łonie natury. Każdy conajmniej raz w życiu powinien zakosztować wypoczynku w tym stylu.