Najlepsze domki nad morzem dla rodziny

0 Comments


Nadmorskie miejscowości od dawna cieszą się dużą popularnością wśród turystów. Jest to kierunek szczególnie chętnie wybierany w sezonie letnim zarówno przez osoby starsze, grupy znajomych, jak i rodziny z dziećmi. Ta ostatnia grupa wyjątkowo  potrzebuje przytulnych noclegów z różnymi udogodnieniami. Najchętniej poszukiwana forma noclegu przez rodziny z dziećmi to głównie wszystkim domki letniskowe. Teren wokół takich domków powinien być zadbany i w miarę możliwości wyposażony w dodatkowe atrakcje jak np. place zabaw czy boiska do gry w piłkę. Dlatego poszukując odpowiedniej kwatery na wakacje szczególnie z dziećmi, warto zarezerwować komfortowe domki umiejscowione na pięknym terenie. Przez to zarówno najmłodsi jak i rodzice będą mieli szansę na relaks, a przecież o to na wakacjach chodzi! Na co zwrócić uwagę szukając komfortowych domków na wakacje dla rodzin z dziećmi? Lepiej wybrać domki całoroczne, czy letniskowe? Jakie wyposażenie takich obiektów jest niezbędne jeśli chodzi o rodzinne wakacje?

Rodzinny wyjazd nad morze – wyposażenie domków

Wakacje nad morzem z dziećmi są niemałym wyzwaniem organizacyjnym, szczególnie kiedy rodzice także chcieliby wypocząć. Na co zwrócić uwagę szukając pięknych domków w nadmorskich miejscowościach? Należy przyjrzeć się wnętrzu domków, a zwłaszcza wyposażeniu, ułatwiającemu codzienne funkcjonowanie z dzieckiem jak np. wanienka do kąpieli, łóżeczko turystyczne, czy krzesełko do karmienia. Pomieszczenia w komfortowych domkach powinny być tak rozmieszczone, aby zapewniały minimum prywatności jego mieszkańcom. Warto poszukiwać takich, w których na parterze są salon oraz kuchnia, a na piętrze sypialnie. Przez to goście mogą w dzień przebywać na dole, a na spać na górze. Istotnym elementem jest również wyposażenie kuchni. Muszą się w niej znajdować takie przybory jak garnki, naczynia i sztućce. Nie może również zabraknąć lodówko – zamrażarki, płyty indukcyjnej czy ekspresu do kawy. Z pewnością bardzo potrzebne są meble do przechowywania ubrań czyli różnego rodzaju szafy, komody, szafki nocne. W domkach dla rodzin z dziećmi na pewno nie może brakować łazienki wyposażonej w prysznic, wc, umywalkę. Potrzebnym wyposażeniem zwłaszcza przy małych dzieciach jest na pewno pralka. Zazwyczaj takie domki są przeznaczone dla 4 lub 6 osób, ale nad morzem znajdują się również domki 8 – osobowe, które będą dobrym rozwiązaniem dla dużych rodzin, lub rodzin wyjeżdżających razem ze znajomymi.

Gdzie powinny być położone komfortowe domki dla rodzin?

Poszukując noclegu na rodzinny wypoczynek warto wziąć pod uwagę również lokalizację ośrodka. Wyjeżdżając się na wypoczynek z małymi dziećmi ważne jest, aby znajdował się on blisko plaży, a jednocześnie niedaleko od sklepów czy atrakcji turystycznych. Sporo ośrodków z luksusowymi domkami ma takie właśnie położenie, ale należy się liczyć także ze zdecydowanie wyższą ceną za pobyt. Bez wątpienia idealnym położeniem będzie również bliskość natury – lasów i łąk. Na pewno rodziny z dziećmi muszą unikać miejscowości tłumnie odwiedznych przez turystów, ponieważ w takim miejscu trudno jest zorganizować bezpieczne atrakcje dla dzieci. Bez wątpienia ośrodek musi być położony w bezpiecznym miejscu – nie zatłoczonym, ale jednocześnie nie odludziu. Dlatego wśród rodzin sporą popularnością cieszą się małe nadbałtyckie miejscowości takie jak Sarbinowo czy Pobierowo.  

Co musi znajdować się w idealnym ośrodku dla rodzin z dziećmi? 

Na pewno bardzo ważną kwestią jest to, żeby taki ośrodek z domkami dla rodzin z dziećmi był starannie ogrodzony. Zapewni to bezpieczeństwo, a jednocześnie swobodę dla najmłodszych. Rodzice będą mogli bezstresowo wypocząć na tarasie przy kawie, a dzieci bez problemu biegać po ogrodzonym ośrodku. Istotne jest, aby na terenie obiektu wybudowany był także plac zabaw z domkiem, zjeżdżalnią huśtawkami, piaskownicą oraz innymi atrakcjami dla najmłodszych. Najlepsze ośrodki mają wydzieloną część terenu dla osób aktywnych, gdzie wybudowane są boiska do gry, a dla ceniących ciszę i spokój jest miejsce do wypoczynku jak np. altana. Nie można zapomnieć również o parkingu dla gości. W niektórych biektach znajdują się miejsca parkingowe przypisane do każdego domku, co gwarantuje, że nie będzie kłopotu z parkowaniem. W nadmorskich miejscowościach bardzo popularne stają się fińskie luksusowe domki nad morzem wyposażone w całoroczne ogrzewanie. Pozwala to na przyjazd nawet późną jesienią. W sezonie letnim z kolei wytchnienie od upałów daje klimatyzacja, zainstalowana w każdym domku. Są to udogodnienia szczególnie doceniane przez rodziny z dziećmi. Jadąc na wakacje w takie miejsca w zasadzie nie trzeba się o nic martwić, jedynie dobrze bawić i odpoczywać. Jest to szczególnie bardzo istotne w przypadku urlopu z dziećmi, dlatego należy odpowiednio wcześniej znaleźć wybrane miejsce. Rejony nadbałtyckie są wyjątkowo tłumnie odwiedzane przez turystów w sezonie letnich urlopów. Należy wziąć to pod uwagę, żeby mieć gwarancję, że tuż przed planowanym urlopem nie zabraknie miejsc nolegowych. Wyjazd na wakacje bez zarezerwowanego odpowiednio wcześniej miejsca nie jest rozsądny, szczególnie podróżując z małymi dziećmi. Miejsce w takich ośrodkach można zarezerwować już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.