Co zwiedzić w Indiach odbywając duchową podróż?

0 Comments


Indie są fascynującym krajem znajdującym się na półwyspie Indyjskim. Przez wzgląd na ich nietypowy charakter, wielobarwność, kontrast a także tajemniczość są powszechnym kierunkiem egzotycznych podróży. Ludzie wybierający to niezwykłe miejsce rozkoszują się egzotyczną florą i fauną, przepyszną aromatyczną kuchnią, oraz ciekawymi bardzo starymi indyjskimi świątyniami. Indie są miejscem wyjątkowo chętnie odwiedzane przez osoby szukające wytchnienia od życia codziennego czy gnębiącymi ich problemami. Można powiedzieć, że Indie są doskonałym miejscem dla osób poszukujących duchowego wytchnienia. Tubylcy są niezwykle otwarci, gościnni i zawsze się uśmiechają. Przepiękne starodawne świątynie, czy odbywanie medytacji w duchowych miejscach, umożliwi osiągnięcie spokoju ducha i nabrać sił do codziennego życia. Które lokalizacje należy odwiedzić odbywając duchową wyprawę do Indii? Czy w tym państwie można doświadczyć czegoś duchowego i mistycznego? 

Starodawne świątynie Indii – duchowa podróż

Indyjskie świątynie mają niepowtarzalny charakter, a jednocześnie otoczone są aurą tajemnicy. Z tego powodu nie można ich pomijać wybierając się na wyjazd duchowy do Indii. W większości przypadków wycieczki organizowane przez biura podróży skupiają się zwłaszcza na stolicy i najważniejszych budowlach, jednakże Indie oferują o wiele więcej! Zabytki zapierające dech w piersiach w połączeniu z bujną roślinnością, to połączenie, które zachwyci każdego. Z pewnością wybierając się na wyjazd duchowy do Indii, nie warto pominąć świątyni Mahabodhi, innymi słowy Świątynia Wielkiego Przebudzenia. Jest to budowla wpisana na listę UNESCO, wzniesiona w celu upamiętnienia oświecenia Buddy. Jest to cel podróży wielu turystów z całego świata, w którym panuje wyjątkowa atmosfera. Warto odbyć tam medytację. Świątynie będące  w Indiach zbudowane zostały trzymając się zasad starożytnej kultury wedyjskiej. Dzięki temu samo odwiedzenie tych miejsc napełnia ludzi dobrą energią.  

Egzotyczne plaże jako obowiązkowy punkt programu duchowej podróży

Poszukując spokoju ducha i wewnętrznej równowagi, nie można zapomnieć o egzotycznych, przepięknych plażach. Warto udać się zwłaszcza dwie z nich, które uchodzą za najpiękniejsze i odbyć relaksujące kąpiele morskie. Duże zasolenie wody pozwoli pozbyć się negatywnych emocji i korzystnie wpłynie na nasze zdrowie. Na jednej z takich plaż można , które zrobione są przez specjalistów w specjalnie do tego przygotowanym ośrodku. Taki bliski kontakt z przyrodą w połączeniu ze starożytną medycyną indyjską niewątpliwie napełni nas pozytywną energią na dłużej. Będąc w tym niesamowitym, magicznym kraju warto odbyć także górską wędrówkę do świętej góry Arunaczala. Mieszkańcy Indii wierzą, że okrążenie jej zmywa negatywną karmę. Jest to miejsce, które co roku odwiedza wielu Indusów. 

Joga i medytacja – kwintesencja Indii 

Wybierając się do Indii trzeba spróbować sesji jogi oraz medytacji. Nawet osoby, które z jogą nie miały nigdy wcześniej do czynienia, powinny jej spróbować w czasie tej wyjątkowej podróży. Takie umożliwią zrozumieć powody zaburzeń zdrowotnych, czy niebezpieczeństw jakie wynikają z dzisiejszego stylu życia. Joga szczególnie dobrze wpływa na nasz układ ruchu a także pozwala zachować wewnętrzną tak trudną do osiągnięcia w codziennym życiu. Wizytując te wszystkie niezwykłe miejsca w Indiach warto również odbyć sesje medytacji. Na pewno daje ona wiele pozytywnych korzyści takich jak relaks, lepszy sen, poprawa koncentracji. Celem medytacji jest pozbycie się negatywnych myśli i zrobienia przestrzeni na te pozytywne. 

Duchowa wyprawa do Indii – czy warto?

Bez wątpienia taka typu wyprawa znacznie różni się od tych proponowanych przez typowe biura podróży. Wyjazd duchowy do Indii jest idealny dla każdego bez względu na wyznawaną religię czy światopogląd. To kraj mający prastarą kulturę, który utrzymał tradycję duchowości. Trasa takiej wyprawy powinna być starannie przemyślana i zaplanowana, aby móc odwiedzić wszystkie istotne duchowo miejsca. Indie to kontakt z piękną przyrodą, to miejsce wspaniałych krajobrazów oraz kontakt z wyjątkowymi ludźmi zamieszkującymi ten kraj.